Aktualności

Agustin nagrodzony Orderem Uśmiechu! ;)
Agustin  Foto: Egurrola Dance Studio

Podczas największego wydarzenia tanecznego w Polsce - XXVIII Mistrzostw Egurrola Dance Studio w Warszawie, słynny choreograf i tancerz - Agustin Egurrola, został odznaczony najsłoneczniejszym z odznaczeń - Orderem Uśmiechu.

Agustin EgurrolaAgustin Egurrola
Foto: Egurrola Dance Studio

Uroczystość w obecności uczestników i widowni mistrzostw, w tym licznie zgromadzonych dzieci, które nominowały Agustina Egurrolę do tego wyjątkowego wyróżnienia - poprowadził Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak oraz członkowie Kapituły: Beata Sobocińska i Adil Abdel Aati.

Podczas ceremonii Pasowania na Kawalera Orderu Uśmiechu, Kanclerz przypomniał krótko historię medalu przedstawiającego uśmiechnięte słoneczko. Kawalerem Orderu Uśmiechu zostaje dorosły, którego działalność jest wyjątkowa, nietuzinkowa i przynosi dzieciom najwięcej radości. Międzynarodowa Kapituła wybiera go spośród kandydatur nadsyłanych przez dzieci z całego świata. Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się m.in.: Jan Paweł II, Dalajlama XIV, Królowa Szwecji Sylwia, Anna Dymna, J. K. Rowling, Król Arabii Saudyjskiej, Matka Teresa z Kalkuty czy Zbigniew Religa.

Agustin EgurrolaAgustin Egurrola
Foto: Egurrola Dance Studio

Agustina Egurrolę nominowały do Orderu Uśmiechu dzieci z polskich szkół m.in. z Adamowizny, Warszawy, Pruszkowa, Grodziska Mazowieckiego, Wieliszewa, Nowego Dworu Mazowieckiego i innych. W licznych, pięknych listach do Kapituły napisały m.in.:

„(…) Pan Augustin od wielu lat zaraża swoją pasją tańca tysiące dzieci i poprzez swoją fantastyczną pracę daje nam mnóstwo radości i pozytywnej energii; (…) jest naszym przyjacielem i zawsze możemy na niego liczyć; (…)wspiera nasze talenty i pokazuje, że każdy może osiągnąć sukces; (…) w ramach projektu „Artyści Dzieciom” napisał bajkę o małym Adasiu, czym wsparł edukację dzieci z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, gdyż na ten cel przeznaczone zostały wszystkie środki ze sprzedaży książki; (…) wiemy, że wiele dzieci z domów dziecka dzięki niemu ma szansę na spotkanie z tańcem, na realizację swoich marzeń… Order Uśmiechu jest ukoronowaniem naszej ogromnej wdzięczności dla Pana Agustina Egurroli, za to co dla nas robi. (…) W ten sposób chcemy Mu podziękować za Wielkie Serce i Wielką Pracę.”

Kanclerz Marek Michalak i dzieci, przypomnieli te słowa podczas ceremonii. Następnie Agustin Egurrola, nowo mianowany i odznaczony Kawaler Orderu Uśmiechu złożył przysięgę: „aby naprzeciw wichrom i burzom był zawsze pogodny i radość dzieciom przynosił” i z uśmiechem wypił puchar soku z cytryny.

Agustin EgurrolaAgustin Egurrola
Foto: Egurrola Dance Studio

- Order Uśmiechu to dla mnie najwyższy zaszczyt i najważniejsza nagroda w życiu! Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że mogę go odebrać właśnie dziś, podczas XXVIII Mistrzostw Egurrola Dance Studio, w otoczeniu tak licznych pasjonatów tańca - powiedział Agustin Egurrola, Kawaler Orderu Uśmiechu. - Chciałbym z całego serca podziękować dzieciom za nominację i mnóstwo wspaniałych, wzruszających listów, które napisały do Kapituły. Od zawsze moim marzeniem jest dawać radość poprzez taniec. Obiecuję, że nadal z całych sił będę wspierał dzieci w realizacji tanecznych pasji i robił wszystko, by taniec dawał im jak najwięcej tego wspaniałego uśmiechu, który widzę na ich twarzach.

Agustin EgurrolaAgustin Egurrola
Foto: Egurrola Dance Studio

Agustin Egurrola otrzymał Order Uśmiechu z numerem 996. Oprócz polskiego choreografa w gronie sześciu tegorocznych laureatów jest również Papież Franciszek - Order Uśmiechu z numerem 1000.

Agustin EgurrolaAgustin Egurrola
Foto: Egurrola Dance Studio

Agustin Egurrola ostro trenuje na siłowni
Następny artykuł:

Agustin Egurrola ostro trenuje na siłowni

tvnpix