Aktualności

Kto dostał bilet w 1. odcinku "You Can Dance"?
Kto dostał bilet w 1. odcinku "YCD" 
Zobacz, kto zdobył bilet na Maltę!

NADER HASNAOUI

26 LAT

TUNEZJA/ WROCŁAW

NADER HASNAOUINADER HASNAOUI
Nader pochodzi z Tunezji. Ma dwóch starszych braci bliźniaków. Mama prowadzi pralnię, a ojciec agencję turystyczną. Nader jest samoukiem, zaczął tańczyć breakdance w wieku 13 lat. Dla tańca poświęcił szkołę. Ojciec marzył, by syn był sportowcem i grał w piłkę nożną, ale on rzucił tę dyscyplinę dla tańca.

Podczas pracy jako animator w jednym z tunezyjskich hoteli poznał swoją obecną żonę – Polkę, która przebywała wówczas na wakacjach. Są małżeństwem od 5 lat.

Przełomowym momentem w życiu była dla Nadera przeprowadzka do Polski i uczenie się innej kultury. Czasem doświadczał braku akceptacji ze strony otoczenia, zdarzały się nawet wyzwiska w związku z jego pochodzeniem. Dzięki pogodnemu usposobieniu i silnej psychice doskonale sobie radzi z niezrozumieniem ze strony innych ludzi.

Nader pracuje w prywatnej szkole jako instruktor tańca, uczy dzieci, młodzież i dorosłych. Nie ukrywa swoich obaw co do odbioru jego osoby w programie przez widzów. Oczywiście przez wzgląd na kolor skóry, pochodzenie i wyznanie. Jak sam mówi, że to nie są najłatwiejsze czasy dla muzułmanów na świecie.

Nader i jego elektryzujący breakdance!
Nader i jego elektryzujący breakdance!

OLIWIA RATYŃSKA

16 LAT

MARKI

OLIWIA RATYŃSKAOLIWIA RATYŃSKA

Oliwia to bardzo młoda tancerka. Ma 16 lat i mieszka w Markach pod Warszawą. Jest uczennicą pierwszej klasy liceum ogólnokształcącego. Tańczy od 6 roku życia. To prawdziwy wulkan energii, na lekcje tańca zaprowadziła ją mama, która miała nadzieję, że jak córka „wyszaleje się na sali” to w domu będzie spokojniejsza.

Mieszka razem z rodzicami i rodzeństwem w domu jednorodzinnym. Tata jest dla niej ogromnym wsparciem i największym fanem. To on finansuje wszystkie zajęcia taneczne Oliwii i to właśnie on zaraził ją miłością do tańca. I wiara w córkę przynosi swoje plony – Oliwia jest Wicemistrzem Świata w kategorii jazz.

Poza tańcem interesuje ją teatr, aktorstwo, akrobatyka i sporty ekstremalne. Bardzo dobrze czuje się przed kamerą, zagrała już w filmie edukacyjnym. Ma za sobą także udział w spektaklach „Metro”oraz „Fame”.

Wow! Akrobacje Oliwii naprawdę robią wrażenie!
Wow! Akrobacje Oliwii naprawdę robią wrażenie!

JESSICA ALI

23 LATA

WROCŁAW

JESSICA ALIJESSICA ALI

Urodziła się w Niemczech. Mama jest Polką, a tata Irańczykiem. Posiada obywatelstwo polsko-niemieckie. Jessica tańczy od najmłodszych lat. Z początku samouk, a w późniejszym czasie zaczęła brać lekcje u najlepszych tancerzy i choreografów w Polsce i za granicą. Sama zapracowała na edukację taneczną i studia, utrzymując się od 17. roku życia. Skończyła studia, a od 7 lat prowadzi swoją szkołę tańca, w której jest instruktorem. Specjalizuje się w dancehallu, new age, la style i hip-hopie.  W „You Can Dance” przeszła już raz pierwszy etap castingowy i pojechała w 7. edycji programu na warsztaty w Casablance. Niestety nie trafiła do finałowej 14-tki.

Czy „czarna pantera” uwiedzie jury? Tego nie było w TV!
Czy „czarna pantera” uwiedzie jury? Tego nie było w TV!

 

KLAUDIA ANTOS

19 LAT

BRZEŹNICA / WARSZAWA

KLAUDIA ANTOSKLAUDIA ANTOS
Klaudia zaczęła tańczyć w wieku 9 lat, zainspirowana teledyskami. Trenuje codziennie po 5 godzin. Taniec stał się jej pracą i sposobem na życie. Występuje w teledyskach i oprawa taneczna w rozmaitych programach telewizyjnych.  By móc się rozwijać tanecznie rzuciła studia i przeprowadziła się z Krakowa do Warszawy.

Od pół roku mieszka w Warszawie, przeprowadziła się, żeby tańczyć, nie studiuje. Chłopak Jerzy też jest tancerzem, poznali się jeszcze w Krakowie na warsztatach prowadzonych przez Klaudię.

Zakochani i utalentowani! Czy pojadą razem na Maltę?
Zakochani i utalentowani! Czy pojadą razem na Maltę?

PAULINA WISZOWATA

20 LAT

NIEWIAROWO / BIAŁYSTOK

PAULINA WISZOWATAPAULINA WISZOWATA
Paulina zaczęła tańczyć w wieku 10 lat, najpierw od tańca towarzyskiego. Dla tej pasji zrezygnowała ze sportowej kariery w skoku wzwyż. Obecnie tańczy dancehall, house i hip-hop.

Najważniejszym momentem w życiu Pauliny była przeprowadzka z jej małej wsi do Białegostoku. Paulina jest bardzo związana z rodzicami i rodzeństwem, dlatego początkowo ciężko jej było przyzwyczaić się do samodzielnego życia w mieście. W Białymstoku wynajmuje mieszkanie razem z dwiema koleżankami. Na co dzień tańczy w formacji Les Chattes oraz uczy się w szkole kosmetycznej.

Rodzice mieszkają w wsi Niewiarowo z braćmi Pauliny – piętnastoletnim Piotrem oraz trzynastoletnim Danielem. Prowadzą gospodarstwo, w którym hodują blisko 100 krów.

Czy seksowny dancehall Pauliny zachwyci jurorów?
Czy seksowny dancehall Pauliny zachwyci jurorów?

ANNA DOWGANOWSKA

28 LAT

LWÓW/ŁÓDŹ

ANNA DOWGANOWSKAANNA DOWGANOWSKA
Anna ma 25 lat. Tańczy od 4 lat, natomiast od dziecka zajmuje się gimnastyką artystyczną.   Całe swoje życie czuła, że taniec jest jej największą miłością. Obecnie studiuje na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, na kierunku taniec oraz pracuje jako trenerka gimnastyki artystycznej, a także jako choreograf. Tańczy contemporary, modern oraz jazz.

Pochodzi z Ukrainy, gdzie ukończyła Uniwersytet Wychowania Fizycznego ze stopniem trenera. Nie miała typowego dzieciństwa, ponieważ od najmłodszych lat była sportowcem, a co za tym idzie ciągle trenowała i mało czasu zostawało na cokolwiek innego.

Rodzice Anny oraz brat mieszkają we Lwowie. W chwili obecnej jest jej ciężko, bo bardzo martwi się o rodzinę ze względu na ciężką sytuację na Ukrainie. Rodzina jest dla niej wszystkim, mówi, że kiedy tańczy zawsze myśli o nich. Wyjechała do Polski za lepszym życiem. Chciałaby sprowadzić tutaj swoich rodziców, żeby na starość się nimi zająć i żeby oni w końcu mieli lepiej w życiu.

Emocjonalny występ Anny zaczarował jury!
Emocjonalny występ Anny zaczarował jury!

Zobacz, co wydarzyło się w 1. odcinku "You Can Dance"!
Następny artykuł:

Zobacz, co wydarzyło się w 1. odcinku "You Can Dance"!

tvnpix