Aktualności

„Sex and Authority” - wyjątkowy projekt finalistów "You Can Dance"
„Sex and Authority”  Foto: theFaith Studio
Pierwsze takie interaktywne show w Polsce: tajemniczy Dom Komnat!

Już można zobaczyć wyjątkowe, interaktywne przedstawienie, w którym występują tancerze programu „You Can Dance - po prostu tańcz”. To pierwszy taki projekt w Polsce, w którym widzowie stają się aktywnymi uczestnikami wydarzeń. Ubrani w maski, przestrzegając zakazu rozmów, zwiedzają pomieszczenia tajemniczego Domu Komnat i próbują rozwikłać intrygę, w którą uwikłani są bohaterowie.

 


„Sex and Authority” „Sex and Authority”
Foto: theFaith Studio

 

Marcin Mroziński, finalista III edycji tanecznego show, stworzył przedstawienie, wyróżniające się na polskiej scenie kulturalno-rozrywkowej. „Sex and Authority” to widowisko łączące sztukę tańca oraz grę aktorską, którego wyjątkowość polega na tym, że granica między sceną a publiką zostaje zatarta. Nie ma miejsc siedzących, widzowie są w ciągłym ruchu.

Uczestnicy wchodzą to tajemniczego Domu Komnat – przestrzeni składającej się z kilku tematycznych pomieszczeń, w których równolegle odgrywane są sceny. Mogą się między nimi dowolnie przemieszczać. Widzą w nich świat walki o władzę, namiętności, miłości i nienawiści, w którym bohaterowie rywalizują o tron Arystokraty. Kto wygra tę walkę i do czego się w tym celu posunie? Na te pytania próbują odpowiedzieć uczestnicy.

Atmosferę tajemniczości oraz intrygi potęgują maski, które zakładają uczestnicy. Dzięki nim stają się anonimowi. Przez cały czas trwania spektaklu nie mogą także między sobą rozmawiać. Jak tłumaczy twórca i reżyser projektu, Marcin Mroziński: Zaobserwowaliśmy, że ludzie po założeniu masek totalnie odpływają w historię jaką im prezentujemy, stają się odważniejsi, zaglądają tam, gdzie w normalnych okolicznościach nie starczyłoby im śmiałości, podchodzą bliżej. W tym performansie właśnie o to chodzi -  chciałem, by granica pomiędzy aktorem a odbiorcą została zatarta.

Oprócz innowacyjnej formuły spektaklu, jego dodatkowym atutem są występujący w nim tancerze – jedni z najlepszych w Polsce, docenieni w kraju i za granicą, a szerokiej publiczności znani m.in. z telewizyjnego show: Jakub Jóźwiak, Natalia Madejczyk, Adrianna Kawecka, Paweł Kułaga i Zyta Bujacz-Dziel. Całość uzupełnia elektryzująca, wciągająca muzyka, grana przez topowego warszawskiego DJ-a, Yuriy’a Kalynycha.

Premiera tego innowacyjnego spektaklu odbyła się w Warszawie 21 stycznia br. i spotkała się z pozytywnym odzewem ze strony uczestników, a także zebrała bardzo dobre recenzje od znanych osobistości świata tańca oraz dziennikarzy mediów ogólnopolskich. W najbliższych miesiącach przedstawienie „Sex and Authority” zostanie wystawione w ośmiu polskich miastach:

 

17-18. 02. 2017 - Wrocław

(Novotel Centrum, ul. Powstańców Śląskich 7)

 

24-25. 02. 2017 - Łódź

(Novotel Centrum, ul. Piłsudskiego 11a)

 

03-04. 03. 2017 - Katowice

(Novotel Centrum, Aleja Róździeńskiego 16)

 

10-11. 03. 2017 - Kraków

(Novotel City West, ul. Armii Krajowej 11)

 

17-18. 03. 2017 - Poznań

(Novotel Centrum, Plac Andersa 1)

 

24-25. 03. 2017 - Gdynia

(Mercure Centrum, il. Armii Krajowej 22)

 

28-29. 04. 2017 - Białystok

(Ibis Styles, Aleja Piłsudskiego 25)

 

05-06. 05. 2017 - Warszawa

(Novotel Centrum, ul. Marszałkowska 94)

 

 

„Sex and Authority”„Sex and Authority”
Foto: theFaith Studio

 

Zobacz też:

Finaliści "You Can Dance" we wspólnym projekcie
Finaliści "You Can Dance" we wspólnym projekcie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
25 lat Egurrola Dance Studio – świętuj z nami taneczny jubileusz!
Następny artykuł:

25 lat Egurrola Dance Studio – świętuj z nami taneczny jubileusz!

tvnpix