Aktualności

Powrót do listy

To oni dostali bilet w drugim odcinku "YCD!"

To oni dostali bilet w drugim odcinku "YCD!"
Zobacz, kto dostał bilet w 2 odcinku 9. edycji "YCD" 

Za nami drugi odcinek 9. edycji "You Can Dance - Po prostu tańcz!". Tym razem bilet na Maltę otrzymało sześć osób. Zobaczcie kto:

 

PAULINA FEDOROWSKA

OLSZTYN

Paulina FedorowskaPaulina Fedorowska

Paulina, 22-letnia studentka wychowania fizycznego, tańczy break dance. Połknęła bakcyla tanecznego gdy miała 14 lat, wówczas zainspirowały ją pierwsze edycje „You Can Dance”, głównie Rafał „Roofi” Kamiński, finalista pierwszego sezonu. Do niedawna była w ekipie “Furiaci”, która się rozpadła. Teraz trenuje samodzielnie.

W młodości tata Pauliny również tańczył break dance. W latach 80. brał udział w konkursie tanecznym organizowanym przez Telewizję Publiczną. Podczas przesłuchań córki do programu „You Can Dance” jury zaprosiło go do swojego grona. Tata zasiadł w fotelu i profesjonalnie ocenił Paulinę.

 

HANNA SZYCHOWICZ

ŁÓDŹ

Hanna SzychowiczHanna Szychowicz
16-letnia Hania jest uczennicą szkoły baletowej w Łodzi. Na pierwsze zajęcia taneczne zaprowadziła ją mama. Tam nauczycielka widząc potencjał małej dziewczynki zasugerowała jej naukę właśnie w szkole baletowej. Hania brała udział w licznych konkursach w Polsce i za granicą. Zajęła m.in. 3. miejsce w Youth America Grand Prix w Paryżu, 1. miejsce w międzynarodowym konkursie baletowym  Tanzolymp w Berlinie, stawała również na podium w wielu polskich konkursach tanecznych. Na swoim koncie ma także doświadczenia w występach przed kamerą. Grała epizodyczną role w serialu “Komisarz Alex”.

 

JOACHIM UETAKE

POZNAŃ

Joachim UetakeJoachim Uetake
Joachim zaczął tańczyć w wieku 13 lat. Jego styl to la style i hip-hop. Na zajęcia namówił go kolega. Na początku lekcje nie przypadły mu do gustu, ale w niedługim czasie taniec stał się numerem jeden w jego życiu. Interesuje go też muzyka, którą sam tworzy oraz aktorstwo.

Największym fanem Joachima jest jego dziadek, który mieszka w Japonii. Ze wszystkich sił wspiera wnuka w realizacji jego pasji. Tata, doktor habilitowany matematyki, niestety nie podziela pasji syna. Pragnie, aby Joachim wybrało jego drogę zawodową.

Tancerza bardzo boli brak akceptacji ze strony rówieśników. Wielokrotnie spotkał się w swoim życiu z nietolerancją podyktowaną jego odmiennym wyglądem.

 

JULIA ADAMCZYK

WARSZAWA

Julia AdamczykJulia Adamczyk
Julia ma 22 lata. Zaczęła tańczyć w  wieku 6 lat, zainspirowana efektownymi, błyszczącymi kreacjami w tańcach towarzyskich. Dziś jest utytułowaną tancerką, posiadającą klasę S w tańcach latynoamerykańskich oraz klasę A w tańcach standardowych.

Zarabia prowadząc zajęcia dla najmłodszych oraz tańczy na rozmaitych eventach, a także występuje w oprawach tanecznych programów telewizyjnych. A oprócz tego studiuje choreografię i techniki tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi.

Mieszka z rodzicami i młodszym 19-letnim bratem. Mama jest dla niej autorytetem. Julia uważa ją za silną kobietę i chciałaby być kiedyś podobna właśnie do niej.

 

NATALIA KUBICA

LĘBORK

 

Natalia KubicaNatalia Kubica
Natalia ma 20 lat, specjalizuje się w street dance oraz tańcu współczesnym. Tańczy od piątego roku życia. W wieku czterech lat trafiła do rodziny zastępczej. Kilka lat temu przeszła bunt młodzieńczy, wpadła w złe towarzystwo, zdarzały jej się ucieczki z domu. W porę jednak zrozumiała jak wiele ma do stracenia. Mimo gorszego okresu w jej życiu rodzina nie zwątpiła w nią, a taniec okazał się być drogą, która miała uchronić ją przed nieciekawą przyszłością. Rodzice zachęcali ją do realizowania się w tańcu. Dziś uważa, że dzięki temu co przeszła w swoim życiu, może być wsparciem dla innych ludzi, którzy znajdują się w podobnej sytuacji.

Interesuje się także jazda konną, śpiewem, aktorstwem oraz psychologią i pedagogiką resocjalizacyjną młodzieży.

TOMASZ GRUSZECKI

BYDGOSZCZ

Tomasz GruszeckiTomasz Gruszecki

Tomek ma 27 lat. Skończył warszawską szkołę baletową i obecnie tańczy w Operze Bydgoskiej. Gdy miał 7 lat mama zaprowadziła go na pierwsze zajęcia. Aby spełniać się tanecznie przeprowadził się z Warszawy do Bydgoszczy. Marzy o tym, by jego kariera trwała jak najdłużej. W przyszłości chce pracować jako choreograf. Oprócz tańca, pasjonuje go jazda na longboardzie.

Żona Karolina jest dietetykiem i trenerem osobistym. Tomek uczy się od niej zasad zdrowego odżywiania. Od pierwszej edycji programu namawiała go do udziału w castingach „You Can Dance”. Tym razem skutecznie


 

Zobacz też:

Ida: "Widzę siebie w tej dziewczynie"
Ida: "Widzę siebie w tej dziewczynie"

Zobacz, co się działo w 2. odcinku "YCD!"
Następny artykuł:

Zobacz, co się działo w 2. odcinku "YCD!"

tvnpix