Jury i prowadząca
Powrót do listy

Agustin Egurrola

Agustin Egurrola
Agustin Egurrola 

Choreograf, tancerz, pedagog, sędzia, założyciel najlepszej sieci szkół tańca - Egurrola Dance Studio, przewodniczący jury programu "You Can Dance - Po prostu tańcz!", juror show "Mam Talent!", główny choreograf dwunastu edycji "Tańca z Gwiazdami" dla telewizji TVN, dyplomowany nauczyciel tańca World Dance and Dance Sport Council. Wielokrotny Mistrz Polski w tańcach latynoamerykańskich i South-American Show Dance, Akademicki, Amatorów oraz Zawodowców, zdobył 12 tytułów mistrzowskich.

Agustin Egurrola jest także założycielem i choreografem zawodowej grupy tanecznej VOLT. Najpopularniejszy obecnie zespół taneczny w Polsce, od lat towarzyszy gwiazdom piosenki oraz bierze udział w najważniejszych wydarzeniach rozrywkowych i programach telewizyjnych. To wszechstronność i różnorodność tancerzy ukształtowanych przez Agustina Egurrolę pozwala tej grupie od lat być poza zasięgiem konkurencji i potwierdzać swój profesjonalizm w kolejnych produkcjach.

Agustin Egurrola od wielu lat współpracuje z gwiazdami polskiej i światowej sceny. Tworzył oprawę choreograficzną do najważniejszych przedsięwzięć artystycznych, telewizyjnych i rozrywkowych w Polsce. To właśnie o nim mówi się, że zmienił oblicze polskiej estrady wprowadzając na nią, obok wokalistów, prawdziwe show taneczne. Realizowane przez Agustina Egurrolę od strony choreograficznej występy rozrywkowe zmieniły się w niezwykle spektakularne widowiska.

Agustin Egurrola tworzył choreografie do ogromnej już ilości przedsięwzięć artystycznych i rozrywkowych w Polsce. Układał ruch sceniczny do Festiwali w Opolu i Sopocie oraz do takich wydarzeń jak: Sopot Hit Festiwal (2008, 2009), Eska Music Awards (2009, 2010, 2011), Viva Comet (2010,2011), Bydgoszcz Hit Festiwal (2010). Pracował przy realizacji telewizyjnych show sylwestrowych dla TVP, TVN oraz uroczystych jubileuszach telewizji publicznej (50-lecie TVP1, 30-lecie TVP2, 40-lecie TVP2) oraz stacji TVN (10-lecie TVN) odpowiadając za stronę choreograficzną tych wydarzeń oraz występy gwiazd. Był odpowiedzialny za oprawę choreograficzną I i II edycji show "Mam Talent", I edycji programu „X Factor”, I, II i III edycji programu „Idol”. To jego choreografie w wykonywaniu grupy VOLT tworzą wyróżniającą się oprawę taneczną w programie „Voice of Poland”, od wielu lat wzbogacają program „Jaka to Melodia”, uświetniają finały takich programów jak „Top Model”, „X Factor”, czy wydarzeń jak „Miss Polonia”, „Miss Polski”. Program "Tour de Maryla" (TVP1) z jego oprawą choreograficzną, jako pierwsza polska produkcja, znalazł się w gronie finalistów międzynarodowego festiwalu telewizyjnych audycji rozrywkowych "Róże Montreu". Na swoim koncie Agustin ma także choreografie do przedstawień teatralnych jak choćby musicali: „Chicago” wystawianego przez Warszawski Teatr Komedia czy „ Nie ma Solidarności bez Miłości” oraz do opery „Czarodziejski Flet” w Operze i Filharmonii Podlaskiej. W 2014 r. Agustin był odpowiedzialny za choreografię do Ceremonii Otwarcia Mistrzostw Świata w Siatkówce FIVB. To wydarzenie zostało zauważone na świecie i docenione przez zagraniczne media.

Agustin Egurrola odpowiadał za całość choreografii i oprawy artystycznej kilkunastu edycji niezwykle popularnego i barwnego show "Taniec z Gwiazdami" realizowanego dla telewizji TVN, był też współautorem scenariusza i choreografem trasy koncertowej "Taniec z Gwiazdami, czyli telewizyjne szaleństwo w Twoim mieście".

Od pierwszej edycji show "You Can Dance – Po prostu tańcz!" Agustin jest przewodniczącym jury, a także odpowiada za kształt elementów dotyczących tańca, takich jak wybór technik tanecznych, choreografów oraz przygotowanie uczestników do odcinków live. Dla Agustina „You Can Dance – Po prostu tańcz!” to wyjątkowy i bardzo ważny program a odkrywanie nowych tanecznych talentów przynosi mu ogromną radość i satysfakcję.

Agustin Egurrola to laureat wielu prestiżowych nagród, który cieszy się ogromną sympatią szerokiej publiczności. Świadczy o niej m.in. Nagroda Specjalna za „Taneczną Rewolucję w Polsce”, przyznanie Orderu Uśmiechu (2016) oraz otrzymanie dwóch Telekamer (2016 i 2017).

Patricia Kazadi
Następna osoba:

Patricia Kazadi

tvnpix