Jury i prowadząca
powrót do listy

Maciej "Gleba" Florek

Maciej "Gleba" Florek
  Foto: Ela Malinowska

Maciej "Gleba" Florek jest zwycięzcą 1. edycji programu "You Can Dance - Po prostu tańcz!", choreografem i twórcą wielu prestiżowych projektów tanecznych i teatralnych w Europie, Ameryce i Afryce. Występował i prowadził warsztaty w teatrach i przestrzeniach miejskich między innymi w Nowym Yorku, Chicago, Zurychu, Windhoeku, Berlinie, Sankt Petersburgu, Bazylei, Paryżu czy Wiedniu. Współpracował i pobierał liczne nauki u wybitnych twórców teatru tańca: Avi Kaisera, Sebastiana Prantla, Jacka Łumińskiego, Iry Kodiche, "Storma" Rybickiego.

W Polsce był tancerzem i choreografem spektakli i koncertów na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu, występował na konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej w Bytomiu i na Biennale Tańca Współczesnego w Poznaniu. Współtworzył i występował w pierwszym polskim show tanecznym "Opentaniec", pierwszym hip-hopowym projekcie teatralnym "12 ławek", czy spektaklach muzycznych jak "Dracula", „Chodnik 05”, które reżyserował Jarosław Staniek. Przez 8 lat był jego asystentem oraz współtwórcą niektórych choreografii i pomysłów scenicznych.

Swoje umiejętności taneczne prezentował również w licznych filmach i teledyskach. Zaczynając od „Ubu króla” Piotra Szulkina kończąc na choreografii do "Królowa Ciszy" Agnieszki Zwiefki - filmu dokumentalnego docenionego m.in. na prestiżowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie, którym opracowywał choreografię na około 130 tancerzy.
Z reżyserem Jerzym Bielunasem i muzykiem Mateuszem Pospieszalskim współpracował jako choreograf lub współreżyser przy kilkunastu premierach teatralnych. Są to m.in: "Księga dżungli" w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze, "Czarnoksiężnik z Krainy Oz" w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, „W 80 dni dookoła świata” w Amfiteatrze w Opolu, "Pamiętnik z Powstania Warszawskiego" Mirona Białoszewskiego, "Wroniec" Jacka Dukaja w Teatrze Kamienica W Warszawie, "Piaskownica" w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu, "Makabreski" w Teatrze Syrena itd.

Tworzył również choreografię do gal, koncertów finałowych, oraz spektakli nurtu głównego Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, z plejadą polskich i zagranicznych artystów. W tej chwili przygotowuje na ten festiwal premierę „Głuptaski” z Kingą Preis i Małgorzatą Hajewską - Krzysztofik.
Maciek Florek jest również choreografem wydarzeń teatralnych oraz plenerowych koncertów produkowanych pod potrzeby zapisu kamerowego dla telewizji i potrzeb filmu.

 

Maciej Gleba FlorekMaciej Gleba Florek

 

Zobacz też:

Maciek "Gleba" Florek o swoich nowych pasjach!
Maciek "Gleba" Florek o swoich nowych pasjach!

Ida  Nowakowska
Następna osoba:

Ida Nowakowska

tvnpix