Jury i prowadząca
Powrót do listy

Michał Piróg

Michał Piróg
Michał Piróg 

Choreograf, tancerz, pedagog tańca, aktor oraz prezenter telewizyjny. Swoje umiejętności taneczne zdobywał współpracując z teatrami w Polsce, Belgii, Francji i Szwajcarii. Specjalizuje się w różnych technikach, m.in.: jazz, modern jazz, afro jazz, funky jazz, broadway jazz, taniec współczesny, koffi koko. Współpracował przy produkcjach teatralnych, telewizyjnych, pokazach mody i innych przedsięwzięciach komercyjnych w Polsce i za granicą.

Występował na scenach warszawskich teatrów: "Roma" (musical "Koty"), "Komedia" (musical "Chicago") oraz Kinoteatr "Bajka" ( "Ballady Morderców"). W Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Łodzi zajmował się tworzeniem choreografii współczesnych. Wykładał także taniec współczesny w szkółce musicalowej działającej przy Teatrze Muzycznym "Roma" w Warszawie. Jest autorem układów choreograficznych spektaklu dyplomowego „Ivan”, tworzonego w technice tańca współczesnego dla Warszawskiej Szkoły Baletowej, wystawianego w Teatrze Wielkim. Tańczy i tworzy choreografie w Teatrze Tańca „Zawirowania”.

Piróg jest również twórcą układów choreograficznych do wideoklipów polskich artystów (m.in. Andrzeja Piasecznego oraz zespołu Plastic). Jego charyzmę i umiejętności można podziwiać w programie „W rytmie MTV”, gdzie jest prowadzącym i choreografem.  Odpowiadał także za oprawę choreograficzną wielkiego wydarzenia kulturalnego telewizji TVN - „Sopot Festiwal 2005”.

Z programem „You Can Dance – Po prostu tańcz!” związany jest jako juror od premierowej edycji, wyemitowanej w 2007 roku. 3 lata później rozpoczął współpracę z innym rozrywkowym show  stacji TVN - „Top Model. Zostań Modelką”. Jako prowadzący programu zrealizował już 4 sezony tego formatu.

 

Maciej "Gleba" Florek
Następna osoba:

Maciej "Gleba" Florek

tvnpix