O programie

O programie
Jury "You Can Dance - Po prostu tańcz!"  Foto: mwmedia/East News
Energetyczny, pełen emocjonującej rozrywki, taneczny talent show powraca! Polacy poznają nowe, najciekawsze osobowości taneczne! Widzowie wybiorą najbardziej wszechstronnego tancerza!

„You Can Dance – Po prostu tańcz!” to poszukiwania jeszcze nieodkrytych talentów, które mają szansę zdobyć ogromną popularność. Młodzi ludzie spełniają tu swoje marzenia o karierze tanecznej i prezentują się szerokiej publiczności, pokazują, na co ich stać oraz szkolą swoje umiejętności. Widzowie poznają mnóstwo barwnych osobowości i wybierają swoich faworytów. Show prowadzi charyzmatyczna Patricia Kazadi, a uczestników oceniają: Agustin Egurrola, Michał Piróg, Maciej "Gleba" Florek i Ida Nowakowska!

W tym programie Polacy mogą delektować się wszelkimi możliwymi stylami tanecznymi. „YOU CAN DANCE – Po prostu tańcz!” to kalejdoskop przeróżnych form tańca, od towarzyskiego, przez hip-hop, breakdance, jazz i funky, po orientalny taniec brzucha. To również egzamin na wszechstronność i inwencję twórczą tancerzy, gdyż soliści muszą zatańczyć z partnerem, za każdym razem innym. Mają też okazję popisać się przed widzami w pokazach solowych.

Uczestnicy I edycji pojechali na warsztaty do Paryża. Podczas II – obóz treningowy odbył się w fascynującym Buenos Aires. Finalistów III sezonu wyłoniono po eliminacjach, które miały miejsce w przepięknej scenerii Barcelony. Natomiast IV seria powstawała między innymi w Lizbonie. W V sezonie warsztaty zorganizowano w Tel Avivie, w VI w Casablance. W VII edycji, realizowanej w 2012 roku, uczestnicy pojechali do Santa Cruz. W VIII edycji tancerze „You Can Dance – Po prostu tańcz!” otrzymali bilety do Sewilli! W tym roku tancerze pojadą... na Maltę!

Na obozach treningowych młodzi tancerze poznają nowe techniki tańca, a charyzmatyczni światowej sławy nauczyciele bacznie obserwują ich umiejętności oraz postępy. Spośród wszystkich uczestników wybieranych jest 14 osób. Podczas programów live, każdy tancerz prezentuje się w różnych stylach milionom widzów przed telewizorami. A wszystko po to by wywalczyć sobie stypendium w prestiżowej szkole tańca – Broadway Dance Center i 100 tysięcy złotych!

Co tydzień odpada dwójka tancerzy (dziewczyna i chłopak), którzy zrobili najmniejsze wrażenie na publiczności. Bo tutaj do widzów należy decyzja, kto zasługuje na główną nagrodę i otrzyma szansę rozwijania swojej kariery w jednej z najlepszych światowych szkół tanecznych.

tvnpix